Egy új autó beszerzése izgalmas mérföldkő a cég életében, ugyanakkor egy jelentős anyagi döntés is, ezért mindenkinek az az érdeke, hogy megtalálja a legjobb új autó finanszírozásának módját.
A finanszírozási forma kiválasztása kulcsfontosságú ebben a folyamatban, ezért blogunkban segítséget nyújtunk abban, hogy bemutatjuk, milyen lehetőségek közül lehet választani, és mire érdemes odafigyelni, ha nem akar valaki hosszú évekig elköteleződni egy előnytelen konstrukció mellett.
Segítünk a legjobb új autó finanszírozásának megtalálásában!
Szakértői csapatunk segít eligazodni a lehetőségek között és személyre szabottan megtalálni azt a megoldást, amely valóban a cég igényeihez illik. A pontos igényfelmérés egy elengedhetetlen lépés, nemcsak az új autót kell ugyanis megtalálni, hanem azt is, hogy milyen formában érdemes belevágni annak megszerzésébe.
Első lehetőség: az autó megvásárlása
Az autó megvásárlása egy kecsegtető lehetőségnek tűnik akkor, ha az autó ára a cég rendelkezésére áll. Érdemes azonban átgondolni azt, hogy valóban ez áll-e a vállalkozás érdekében. Egy új autó ára több tízmillió forint lehet, és amennyiben ezt egy gépjármű megvásárlására költik, akkor ez a döntés más területről vonhat el pénzügyi eszközöket.
Ilyenkor bár a cég likvid marad, azonban előfordulhat, hogy nem marad elegendő tőke a profitot termelő gyártóeszközökre vagy más lényeges célra. Így ez a döntés könnyen visszavetheti a vállalkozás fejlődését vagy csökkentheti a profitját.
Második lehetőség: a klasszikus autóhitel
Ebben az esetben a cég egy banktól vagy pénzügyi szolgáltatótól kér kölcsönt a gépjármű megvásárlására, amit aztán havonta törleszt. A jármű a vásárló nevére kerül, de a legtöbb esetben hitelbiztosítékként szerepel a banknál. Ennek a konstrukciónak az előnye, hogy az autó a vállalkozás tulajdonába kerül, azonban általában egy magas kezdőrészletre van szükség, hosszú távú az elköteleződés, nagyon szigorú a hitelbírálat és a kamatok is magasak lehetnek.
Harmadik lehetőség: pénzügyi lízing
Az autólízing során az ügyfél használhatja a járművet, miközben a tulajdonjog a finanszírozónál marad a futamidő alatt. A futamidő végén a lízingbevevő maradványértéken vásárolhatja meg a gépjárművet, amely ezután a tulajdonába kerül át. Előnye, hogy kisebb önerőre van szükség, rugalmasan megválasztható a futamidő és ÁFA visszaigénylésére is lehetőség van. Hátránya, hogy a futamidő alatt csak korlátozottak a tulajdonosi jogok. Korábbi blogbejegyzésünkben összehasonlítottuk a nyílt és zárt végű lízinget, érdemes elolvasni!
Negyedik lehetőség: hosszú távú bérlés
Egyre népszerűbb a hosszú távú bérlés, vagyis az operatív lízing. Ez azok számára ajánlott, akiknek nem fontos az autó tulajdonjoga, inkább a használatra helyezik a hangsúlyt. Ebben az esetben egy fix havi díj ellenében az ügyfél minden jelentős költséget és adminisztrációt levesz a válláról azzal, hogy mindent egy csomagban kap meg. A szerviz, a biztosítások kötése és kifizetése, a gumicsere mind a lízing céget terheli, a bérleti időszak végén pedig az ügyfél akár egy másik, új autóba szállhat át.
Hogyan lehet okosan dönteni?
Látható, hogy a legjobb új autó finanszírozásának módja mindenkinek mást jelent. A helyes döntés függ a cég pénzügyi lehetőségeitől, az adott gazdasági helyzettől, a vállalkozás igényeitől és az autóról alkotott jövőbeli elképzelésektől. Nem szabad sablonmegoldásokban gondolkozni, mindenkinek egyedi figyelemre van szüksége. Amennyiben a legjobb megoldást keresi, vegye fel velünk a kapcsolatot elérhetőségeinken, és elkészítjük a személyre szabott ajánlatunkat!
Lépjünk kapcsolatba!
Itt gyorsan és egyszerűen intézheti ügyeit. A nap 24 órájában megtalálhatja a választ kérdéseire.