Manapság egyre többen választják a tartós céges autó bérlés lehetőségét, hiszen több esetben vonzóbb, mint a nyílt vagy a zártvégű pénzügyi lízing. Eddig ha a vállalkozásunk számára szerettünk volna autót vásárolni, akkor nagy eséllyel a pénzügyi lízing mellett döntöttünk. Mivel így akár 0 forint önerővel, havi lízingdíjért cserébe elhozhattunk egy vadonat új autót.
A blogbejegyzésünkben az operatív lízing (azaz a tartós autó bérlés) autóvásárlással szembeni előnyeit fejtjük ki. További hasznos információkat szerezhetsz weboldalunk blogján, nézz szét nálunk!
1. Mi az a céges autó bérlés (operatív lízing)?
Operatív lízing esetén a bérbeadó havi díj ellenében hosszú vagy rövid távra bérbe ad egy járművet egy adott vállalkozásnak. A pénzügyi lízinggel ellentétben ennél az opciónál nincsen lehetőség a futamidő lejártával a jármű tulajdonjogának a bérlőre történő átruházására.
Ez azoknak a vállalkozásoknak lehet igazán hasznos, akiknek csak egy meghatározott időre van szükségük gépjárműre. A konstrukciónak köszönhetően nincs több évre való elköteleződés, illetve ezzel könnyedén fejleszthető a cég járműállománya a zárt végű lízinghez képest.
Ajánljuk figyelmedbe a tartós bérlet szolgáltatásunkat, melyről részletesebben is informálódhatsz weboldalunkon.
2. Milyen előnyökkel jár a pénzügyi lízing?
Autó finanszírozásba akár már null forint önerővel is be lehet szállni, tehát a legelejétől kezdve kisebb a tőkelekötés a lízingelő cég számára.
A nyílt végű pénzügyi lízing futamidejének végén két opció közül választhatunk: ha kifizetjük a maradványértéket, akkor megtarthatjuk az autót. Ha viszont nem, akkor lehetőséget kapunk arra, hogy a futamidő végén egy új autó lízingelésébe kezdjünk. Ez különösen előnyös, ha az adott vállalkozás gyakran szeretné felfrissíteni gépjárműállományát.
3. Milyen pénzügyi előnyökkel jár a tartós bérlés?
A konstrukciónak köszönhetően nincs szükség tárgyi eszközként bejelenteni a bérbe vett gépjárművet a mérlegben. Ennek köszönhetően az értékcsökkenési terhelés miatt sem kell aggódni, és még a bérbevevő vállalkozás hitelképességét is növeli.
Ami szintúgy sokat tud segíteni egy vállalkozás pénzügyi helyzetén az az ÁFA visszaigénylésének lehetősége. Míg a zárt végű lízingnél erre nincs lehetőség, addig a nyílt és az operatív lízingnél egyaránt visszakaphatják a cégek a személygépjárműre fizetett általános forgalmi adót kivéve nyílt vagy zárt végű lízing esetében a maradványérték áfa tartalmát.
Egy autó használata igen sok költséggel jár. Mind az időszakos karbantartás, mind az esetleges javítások rengeteg pénzbe kerülnek. Azonban a legtöbb operatív lízinget biztosító cég teljes körű szolgáltatást nyújt a bérlőknek. Ez azt jelenti, hogy nem kell foglalkozni a szervizeléssel vagy akár a gumicserével, hiszen a bérbeadó mindezt intézi.
Mivel a bérbeadó cégek általában több száz vagy ezer autós flottával működnek, ezért lényegesen nagyobb kedvezményeket kapnak mind magukra a járművekre, a szervizelésekre, a gumiabroncsokra és akár a biztosítási díjakra is. Ezáltal a bérlést biztosító cégnek is megéri teljes körű szogátatást biztosítania a bérlők számára.
A fent említett költségek mellett a vállalkozás megússza a különféle adóterheket és biztosítási díjakat is, aminek köszönhetően még több pénzt képes megspórolni. Emellett az ezzel járó adminisztrációs munkával sem kell számolnia a bérlést igénylő cégnek.
4. Megéri-e a céges autó bérlés?
Amennyiben rövidebb időre van szüksége a vállalkozásodnak autóra, vagy gyakran szeretnél újítani céged gépjárműállományán, és minden adminisztrációs és karbantartási feladatot delegálnál, akkor válaszd az operatív lízinget!
Ha a céges autó bérléssel kapcsolatos szolgáltatásainkról érdeklődnél, vagy napi kölcsönzés lenne számodra ideális, lépj kapcsolatba velünk, elérhetőségeinken állunk rendelkezésedre! Minden ezzel kapcsolatos terhet igyekszünk levenni a válladról.
Lépjünk kapcsolatba!
Itt gyorsan és egyszerűen intézheti ügyeit. A nap 24 órájában megtalálhatja a választ kérdéseire.